Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Ercan ARSLAN

Bebeğimiz delikanlık çağında

19 Ocak 2016, 17:15 Okuma: 2580


“İlk gün çıkınca demiştik ki, “yurttaş gazetecilik yapacağız, halk gazeteciliği yapacağız ve bütün bunları yaparken ilkelerimiz olacak. Hak ve hukuka sağımız olacak. Dik duracağız ama eğilmeyeceğiz.” Bu 13 yıl böyle geçti. Yağmur oldu, kar oldu, boran oldu ama biz yıkılmadık, ayaktayız. Eğilmedik ve dik durmaya devam ediyoruz.”


Yıllar önce kurduğumuz bebeğimiz Batman Medya Gazetemiz 13. yılını geride bırakarak 14 yaşına girdi. Yani delikanlı oldu, daha yanisi kocaman adam oldu.
Gözümüz bakar misali baktık, günleri hafta ettik, haftaları ay ve ayları yıl ettik. Gazetecilik maceramızın dünü de var ama artık bizim için o dün yok, bizim için Medya Gazetemizi kurduğumuz gün ve yıllar var.
Bizi biz yapan da işte o yıllardır. Zorlu oldu, sıkıntılı oldu, kar oldu boran oldu, sis oldu. Önce haftalık başladık, sonra hafta da 3 gün çıktık ve bütün bunlar bir doğuma işaretti.
O deneme yanılmalar sonunda günlük gazeteyi doğurdu. Önceleri reklam ve abone ile büyüyen gelişen bir gazete olduk. Sonra Basın İlan Kurumuna başvurduk ve alnımızın akıyla bütün şartları yerine getirerek, ilan yayınlamaya hak kazandık.
Sonra gazeteler birleşme kararı alınca, birleşmeye taş koymadık, Çağdaş, Batman Petrol ve Medya ilanda birleştik. Artık ilan hakkımız bu ortaklıkta saklı ama biz yolumuza koyulmaya ve doğru bildiğimiz yolda yürümeye devam ettik.
İlk gün çıkınca demiştik ki, “yurttaş gazetecilik yapacağız, halk gazeteciliği yapacağız ve bütün bunları yaparken ilkelerimiz olacak. Hak ve hukuka sağımız olacak. Dik duracağız ama eğilmeyeceğiz.”
Bu 13 yıl böyle geçti. Yağmur oldu, kar oldu, boran oldu ama biz yıkılmadık, ayaktayız. Eğilmedik ve dik durmaya devam ediyoruz.
Biz gazeteciliğimizi Enver Arslan mektebinden aldık. Enver Arslan dik duran bir adamdı, Batman’ın bu günlerini görmüş, günlük gazete çıkarmıştı. Bizlerde onun bize bıraktığı ilkeleri ve yolu takip ederek, tarihe iz düşüyoruz.
Batman Medya 14 yaşında, gururla ve onurlu bir geçmişle. Bizi biz eden bizlerle ilk gün yola çıkanlar ve bu yolda bizlerle olanlar ve yüreklerini ortaya koyanlardır. Hepsine tek tek minnettarım.
Okurumuza minnettarım. Bugünlere okurumuz sayesinde geldik. Onların bizlere ilettikleri bizleri bu noktaya getirdi. Bundan böyle de biz okurumuzla beraber ilerleyişimizi sürdüreceğiz. Yıl dönüm günümüz için arayan, soran ve bizi hatırlayan herkese teşekkürü bir borç biliyorum.
BABAM’A ENVER ARSLAN’A…
Sevgili Babam Enver Arslan… Bugün geldiğimiz noktayı, çektiğimiz sıkıntıları ve nasıl bugünlere ulaştığımızı görmeni çok isterdim.
Sen iyi bir gazeteci ve öngörüleri olan iyi bir analisttin. Bıraktığın gazete yıllardır ayakta. O gazete önemli işler yaptın ve senin gazetecilik yaptığın o yıllar bugünlerden çok daha zordu.
Yılmadın, bıkmadın ve üşenmedin.
Biz mücadele azmimizi senden almışız. Bizleri görsen bizlerle eminim ki gurur duyardın.
Gazeteyi çıkardığımız günlerde habire gazetemize ömür biçiyorlardı. Günlük gazete çıkardığımızda, “Siz günlük gazete çıkaramazsınız” diyorlardı. İlana başvurduğumuzda da, “ilan alamazsınız” diyorlardı.
Biz ayakta da kaldık, günlük gazeteyi de çıkardık, ilan da aldık. Unuttukları bir şey vardı, “Biz Enver Arslan’ın, inanmış adamın, üşenmeyen adamın çocuklarıydık. Sevgili Babam, Medya 14 yaşına bastı. Keşke sende yıl dönüm günümüzde yanımızda olsaydın.
Kalbimizdesin ve hep bizlerle yaşıyorsun-yaşayacaksın. Yeni yılımız kutlu olsun.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1634 gün önce
1745 gün önce
2167 gün önce
2309 gün önce
2363 gün önce
2676 gün önce
2884 gün önce
RSS
© 2024 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=