Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Ercan ARSLAN

ONSUZ 25 YIL

29 Kasım 2017, 18:50 Okuma: 2866

Batman basınının duayen gazetecilerinden Enver Arslan bundan tam 25 yıl önce 29 Kasım 1992’de geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrıldı.
Enver Arslan Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş Gazetesi’nin kurucusu ve sahibiydi. İnce bir kişilik ve düzgün karakterli, adam gibi adamdı.
Bu mesleği en çok sevenlerdendi ve öldüğü güne kadar bu mesleği yaptı. Onu hatırlayanlar, “iyi insan ve gazeteciydi” diyorlar.
Enver Arslan Batman basınında bir mihenk taşıdır. Duayendir ve her şeyden öte bugünün gelişen basınına o günlerden göz kırpmıştır. O günlerde ve o şartlarda günlük gazete çıkarmak, bilgiyi paylaşmak ve doğruları yazmak meşakatli bir işti. O meşakatli işi ölene kadar yaptı ve hakkını verdi. Çağdaş Batman’ın güçlü gazetesi olarak çeyrek asrı geçti ve Batman’da haklı bir değer kazandı.
Bir oğul için babasının ölümü hep acı ve taze bir andır. Şahsım o anı hiçbir zaman unutmadım. Babamın ölüm haberini aldığım gün ki gibi acım her zaman sıcak ve taze oldu.
Babamı hep gülerken ve bizlere şefkatle bakarken görüntüsü gözlerimin önünde... Bizim için çok şey yaptı. Bugün eğer Medya Gazetesi gibi, bu kente mal olmuş bir gazete çıkarıyorsak, hep babamın ilkelerini takip ettiğimizdendir.
Biz gazeteciliğimizi Enver Arslan mektebinden aldık. Enver Arslan dik duran bir adamdı, Batman’ın bu günlerini görmüş, günlük gazete çıkarmıştı. Bizlerde onun bize bıraktığı ilkeleri ve yolu takip ederek, tarihe iz düşüyoruz.
Enver Arslan bizim için yeri doldurulmazdı-doldurulmayacak da. Batman için duayen bir gazeteciydi. İlk kurulmuş günlük gazetenin kahramanıydı. Batman kenti var oldukça bu kentin ilk günlük gazetesinin kurucu ve sahibi Enver Arslan tarihteki yerini hep alacak ve unutulmayacak.
Bizim gönlümüzdeki yeri ise ölümsüzdür. O her zaman yüreğimizde. Hatıralarıyla yanı başımızda…  Sevgili babam Enver Arslan’ı 25 yıl önce yitirdik ama her zaman kalbimizde yaşadı ve yaşıyor. Biz çocukları var oldukça da yaşatacağız..
Nur içinde yat sevgili babacığım. Var olduğumuz sürece senin bir gün dahi unutmadık, ölüm yıldönümünde seni hatırlamaya ve hatırlatmaya devam edeceğiz.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1606 gün önce
1717 gün önce
2139 gün önce
2281 gün önce
2648 gün önce
2856 gün önce
RSS
© 2024 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=