Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Ercan ARSLAN

Duayen gazeteci Enver Arslan’ı anıyoruz

29 Kasım 2015, 18:24 Okuma: 2716

Batman basınının duayen gazetecilerinden Enver Arslan bundan tam 23 yıl önce 29 Kasım 1992’de geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrıldı.
Enver Arslan Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş Gazetesi’nin kurucusu ve sahibiydi. İnce bir kişilik ve düzgün karakterli, adam gibi adamdı.
Basının ne kadar önemli bir güç olduğunu çok iyi idrak etmiş, gelişmeye açık bir kent olan Batman’da, bu açığı doldurmak için ilk yerel gazeteyi çıkarmış. Adı da Çağdaş, tıpkı hayal ettiğimiz Batman gibi…
Bir oğul için babasının ölümü hep acı ve taze bir andır. Şahsım o anı hiçbir zaman unutmadım. Babamın ölüm haberini aldığım gün ki gibi acım her zaman sıcak ve taze oldu.
Babamı hep gülerken ve bizlere şefkatle bakarken görüntüsü gözlerimin önünde... Bizim için çok şey yaptı. Bugün eğer Medya Gazetesi gibi, bu kente mal olmuş bir gazete çıkarıyorsak, hep babamın ilkelerini takip ettiğimizdendir.
Enver Arslan bizim için yeri doldurulmazdı-doldurulmayacak da. Batman için duayen bir gazeteciydi. İlk kurulmuş günlük gazetenin kahramanıydı. Batman kenti var oldukça bu kentin ilk günlük gazetesinin kurucu ve sahibi Enver Arslan tarihteki yerini hep alacak ve unutulmayacak.
Bizim gönlümüzdeki yeri ise ölümsüzdür. O her zaman yüreğimizde. Hatıralarıyla yanı başımızda…  Sevgili babam Enver Arslan’ı 23 yıl önce yitirdik ama her zaman kalbimizde yaşadı ve yaşıyor. Biz çocukları var oldukça da yaşatacağız.
Babamın çıkardığımız Medya Gazetesini görmesini çok isterdim. Bizimle gururlanacağını biliyorum. Biz gazeteciliğimizde hep onu örnek aldık ve öyle bu günlere geldik-böyle de devam edeceğiz.
İÇİMİZDEKİ RUSLAR…
Türkiye’de ve hatta dünya da gündem, Türkiye’nin “Rus Uçağını” düşürmesi… Türk hava sahasını ihlal eden ve defalarca uyarılan Rus pilotlar uyarıları ciddiye almayınca, Türkiye’nin açıkladığı angajman kuralları gereği düşürüldü.
Rusların ve Putin’in tepkisi çok sert oldu. Hani derler ya, “hem suçlu, hem güçlü” diye. Rusya tam olarak da işte bu ruh halini yansıtıyor.
Bir dizi ambargo başlatan Ruslar, Rusya’daki Türkiye vatandaşlarına-işadamlarına kötü davranıyor ve bu şekilde intikam almaya çalışıyor.
Biri çıkıp Rusya’ya şunu sormalı, “Suriye’de ne işiniz var. Suriye sınırları Rusya sınırlarıyla yapışık mı? derdiniz ne kardeşim.”
Hani Rusları ve tepkilerini anlıyorum. Adamların uçağı düşürüldü, pilotları öldü.
Türkiye vatandaşı olup Rus yanlısı davranan zihniyetleri anlamış değilim. Nasuh Mahruki gibi… İçimizdeki İrlandalılar diye bir değim vardı, şimdi içimizdeki Rusları konuşuyoruz.
Türkiye haksız olsa, hakkı söyler, “haksızlık yaptık” deriz de, Türkiye tepkisinde haklı. Hiçbir ülke, diğer bir ülkenin hava sahasını ve sınırlarını tehdit edecek şekilde ihlal etmemeli. Ederse de cevabını almalı.
Ruslar yanıtı aldılar. Şimdi, şark kurnazlığı yapıyorlar.  Herkes haddini bilmeli, özellikle de içimizdeki Ruslar!

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1634 gün önce
1745 gün önce
2167 gün önce
2309 gün önce
2363 gün önce
2676 gün önce
2884 gün önce
RSS
© 2024 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=