Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Ercan ARSLAN

Temel’in açıklamaları gündem yaratacak

06 Temmuz 2015, 00:34 Okuma: 3508


Batman eski Belediye Başkan Vekili Serhat Temel, kendi yönetimleriyle ilgili bugünkü Batman Belediyesi yönetiminin yaptığı açıklamaları sert bir şekilde eleştirdi. Temel’in bugün gazetemizde okuyacağınız açıklamaları Batman gündemini belirleyecek.
Serhat Temel “Sanki biz başka partinin yönetimiymiş gibi bizim dönemi eleştiriyorlar. Bunları yapanlar bugün belediye yönetiminde belli bir grubun şeklen partili ama aslında parti kültürü ve ahlakını almamasından kaynaklıdır” dedi.
Temel, şeklen partili görünen ama parti kültürü ve ahlakını alamayanların olduğuna dikkat çekerek, kendilerinin sanki başka bir partinin yönetimiymiş gibi eleştirildiklerine vurgu yaparak, kendilerinin döneminde sadece 2 dönüm o da hisseli arsa satıldığına dikkat çekti.
Oysa yeni Belediye yönetimin 8 dönümlük büyük bir arsayı sattığını söyledi. (Batman Park’ın bulunduğu arsa)
Serhat Temel, yeni yönetimin hiç projesi olmadığını ve hiç projeden söz etmediğini belirtiyor; “Eski yönetimle didişen değil ileriye bakan ve proje üreten bir yönetim istiyor. Sahi proje demişken, 1,5 yıldır görevde olan bir yönetimin hiç projeden bahsettiğini duydunuz mu?”
Kendi dönemlerinde projeler ürettiklerine de vurgu yapan Temel, parti kültürü ve ahlakının birileri tarafından anlaşılmadığına dikkat çekiyor.
Detaylı haber bugünkü gazetemizde… Görünen o ki Başkan Serhat Temel, bir şeylere çok içerlemiş ve bu yüzden de üslubu çok sert.
Bakalım Batman Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir, Temel’in bu açıklamaları için neler söyleyecek. Biz bir gazetecilik görevi yaptık, eğer söz almak isteyen olursa cevap hakkı saklıdır.
Hepimiz Serhat Temel’i yakından tanırız, söyleyecekleri bizim için önemli. Temel, sakinliği ve beyefendiliğiyle hep ön plana çıktı. Sempatisiyle herkesin teveccühünü kazandı.
Şimdi eğer bu kadar içerlemişse ve bu kadar dolu konuşuyorsa, bildikleri vardır. Bizde Sayın Temel’i dinledik ve söylediklerine dokunmadan eğrisiyle doğrusuyla haberi yayınladık.
Zannımca söyledikleri yenilir yutulur cinsten değil, bir durup düşünmek gerekiyor. Partinin buradaki duruşu da önemli…
Her Belediye yönetimi kendisinden sonraki yönetimle ilgili konuşursa sıkıntı olur. Doğrusu kol kırılır yen içinde kalır mıdır o tartışılmalı.
Biz gazeteciler her şeyin konuşulması ve hiçbir şeyin üstünün örtünmemesini isteriz. Dolayısıyla bu açıklamalarda ses getirecektir. Doğru değil, gerçeği arayacağız. Yazının içinde de söyledim, eğer birileri cevap hakkı istiyorsa hay hay biz yayınlarız.
Bakalım bugün Batman bu tartışmaları nasıl değerlendirecek ve daha neler konuşulacak. Bana sorarsanız doğrusu tartışılması ve konuşulmasıdır. Perde arkasında kapı arkalarında değil, yüz yüze her şey tartışılıp konuşulmalı.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1606 gün önce
1717 gün önce
2139 gün önce
2281 gün önce
2335 gün önce
2648 gün önce
2856 gün önce
RSS
© 2024 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=